İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı, Perasyon internet sitesinde yer alan uygulamaya (Perasyon) üye olarak kaydolan kişiler (Kullanıcı) tarafından, Perasyon’da yer alan hizmetlerden faydalanılması aşamasında Bayar Teknoloji ve İletişim Anonim Şirketi (Şirket) ile paylaşılan bilgi ve verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir.

Bu başlık altında, Kullanıcılar tarafından Perasyon’a sağlanan ve/veya Perasyon’un kullanımı aşamasında Kullanıcı’lardan elde edilen ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (6698 sayılı Kanun) uyarınca kişisel veri sayılan verilerin hangileri olduğu sıralanmıştır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, bu politikadaki hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” olarak toplanan veriler şunlardır : 

Ad, soyad  vb. kimlik bilgileri, adres, iş veya özel e-posta adresi, telefon numarası vb. iletişim bilgileri kimlik doğrulama ve hesap erişimi için kullanılan parola ve benzer güvenlik ve işlem bilgileri, mobil cihazdan gelen coğrafi konum bilgileri.

Perasyon, uygulamayı yükleyen kullanıcıların konum bilgilerini kullanmaktadır. Konum bilgileri sadece uygulama aktif durumdayken kullanılmaktadır. Uygulamadan çıkış yapıldığı zaman kullanıcının konum bilgileri kullanılmamaktadır. Kullanıcının izni olmadan uygulama hiçbir suretle kullanıcının konum bilgilerini kullanmamaktadır.

Perasyon uygulamasında, çalışan giriş/çıkış işlemleri konum doğrulama ile yapılmaktadır. Bunun için cihaz üzerinden konum özelliğinin aktif edilmesi gerekmektedir. Çalışanın, işyerinin belirlediği çalışma alanı (coğrafi konum olarak belirlenen alan) içerisinde olup olmadığını teyit etmek için bu konum verisi kullanılmaktadır. Konum verileri anlık olarak gerekli işlemler için teyit amaçlı olarak kullanılır, depolanmaz ve erişilmez. Aynı zamanda bu veriler, uygulama arka planda açıkken kullanıcıya giriş veya çıkış yapmasını hatırlatan bir bildirim göndermek için de kullanılır. Mobil cihazın konum özelliği kapalı iken bu veriler toplanmaz, erişilmez ve depolanmaz. Her durumda, coğrafi konum bilginizin alınmasını mobil cihazınızın ayarlarından engelleyebilirsiniz.

Perasyon uygulaması kişisel bilgileri ve konum bilgilerini üçüncü şahıslarla hiçbir suretle paylaşmamaktadır.

Kişisel veriler, Kullanıcı’nın Perasyon hesabının açılması, Kullanıcı ile iletişim kurmak veya Kullanıcı’nın Perasyon’daki tecrübesini iyileştirmek (hizmetlere ilişkin bakım ve destek, mevcut hizmetlerin geliştirilmesi, yeni hizmetler oluşturulması ve kişiye özel hizmetler sunulması gibi) amacıyla kullanılabileceği gibi veri tabanı oluşturma, üyeliklerin sürdürülmesi ve Şirket’in hizmetlerinin Kullanıcı’ya sağlanması için gerekli olan diğer faaliyetleri gerçekleştirme amacıyla da işlenebilir, saklanabilir ve Kullanıcı Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dahilinde üçüncü kişilerle paylaşılabilir.